سبد خرید 0

آموزش مطالعه زیست شناسی کنکور

 • نویسنده: managerhakhr
 • دسته بندی: مشاوره کنکور
 • تاریخ ارسال: بهمن ۲۶, ۱۳۹۹

مطالعه درس زیست شناسی کنکور

برترین روش های مطالعه زیست شناسی کنکور کدام است ؟

 

مطالعه زیست شناسی کنکور یکی از مهمترین پارامترهایی می باشد که دانش آموزان باید به آن توجه کنند زیرا اگر شما در روش مطالعه خود ایراداتی داشته باشید آن ایرادات همراه شما می ماند و درواقع راهی که انتخاب کرده اید به مقصد نمی رسد. درس زیست شناسی یکی از مهمترین درس های اختصاصی در رشته تجربی می باشد و دانش آموزان با انتخاب روش درست مطالعه زیست شناسی کنکور باید بتوانند در این درس موفق شوند.در این مقاله از مشاوره کنکور به بررسی کامل روش های مطالعه زیست شناسی می پردازیم.

 

درس زیست شناسی بی شک مهم‌ترین درس رشته تجربی است. این درس بالاترین ضریب (ضریب ۱۲) را بین تمامی درس‌ها اعم از عمومی و اختصاصی دارد. از آنجا که تمامی داوطلبان کنکور تجربی این درس را به خوبی مطالعه می‌کنند، میزان کمی اختلاف در درصد درس زیست شناسی می‌تواند رتبه شما را به صورت غیر قابل باوری تغییر دهد. بهترین راه این است که شما شیوه مطالعه درس زیست شناسی کنکور را به صورت اصولی یاد بگیرید تا نتیجه مطلوبی در آزمون کنکور کسب کنید.

 

 

در روش مطالعه زیست شناسی حرف آخر استاد شعبانی و شاکری با استفاده از تصویر سازی و انیمیشن سازی مباحث را بصورت مفهومی آموزش می دهند در واقع در این روش تدریس تمامی تست ها و نکاتی که در درس زیست شناسی وجود دارد بصورت مفهومی بیان می شود و با استفاده از تصویر سازی این مباحث مفهومی برای دانش آموزان شفاف سازی مس شود تا بتوانند به تمامی تست های آن در کنکور پاسخ دهند.

 


 

روش مطالعه زیست شناسی کنکور

آموزش مطالعه درس زیست شناسی کنکور

 

۱- مباحث درس زیست شناسی به دو دسته حفظی و مفهمومی تقسیم بندی می‌شوند. مباحث حفظی پس از مطالعه اولیه باید چندین بار مرور شوند تا به خوبی در ذهن تثبیت شوند. مباحث مفهمومی مثل ژنتیک، نحوه ساخته شدن پروتئین و مسائل مربوط به این مباحث، باید در ابتدا به خوبی فراگرفته شوند و پس از یادگیری مسائل مربوطه از سطح آسان به سطح متوسط و سخت حل شوند. در این مرحله شما متوجه خواهید شد که این مباحث مفهومی را تا چه حد فرا گرفته‌اید.

 

 

۲- مطالب مربوط به هر بخش را در کلاس درس بیاموزید. تمرکز در کلاس درس روی موضوع مورد تدریس، باعث می‌شود که شما یک دید کلی نسبت به آن مبحث پیدا کنید. پس از پایان کلاس در همان روز مطالبی که سر کلاس یاد گرفته‌اید را مرور کنید. همچنین قبل از شروع کلاس درسی مطالب جلسه پیش را مطالعه کنید تا به خوبی برایتان جا بیفتد.

 

 

۳- اولین و مهم‌ترین منبع، کتاب درسی زیست شناسی است. بهترین کار برای شروع مطالعه درس زیست شناسی کنکور، مطالعه کتاب درسی زیست شناسی است. برای مطالعه هر مبحث ابتدا متن کتاب را یک بار به صورت کامل بخوانید. برای بار دوم نکاتی را که به نظرتان مهم می‌آید، مشخص کنید. می‌توانید این نکات را حاشیه نویسی کنید تا هر زمان که به سراغ آن مطالعه آن مطلب می‌روید نکات حاشیه نویسی شده را ببینید و مرور کنید.

 

 

۴- در مطالعه درس زیست شناسی کنکور، قیدها و شکل‌های کتاب درسی اهمیت ویژه‌ای دارند. چندین سال است که طراحان سوال زیست شناسی روی قیدهایی مانند: همه، بعضی، گاهی و هیچ و همچنین شکل‌های موجود در کتاب‌های درسی زیست شناسی سوالاتی را طرح می‌کنند و داوطلب حتما باید اینگونه مطالب را حفظ و چندین بار مرور کرده باشد تا آن‌ها را سر جلسه کنکور به خاطر بیاورد.

 

 

۵- در برنامه ریزی هفتگی برای مطالعه درس زیست شناسی کنکور، حتما هر روز چند ساعت را به مطالعه این درس مهم اختصاص دهید. مطالعه درس زیست شناسی باید به صورت روزانه انجام شود. مطالعه روزانه این درس باعث انسجام مطالب در ذهن می‌شود و همچنین باعث می‌شود که بتوانید مطالب مرتبط به هم را ترکیب کرده و دید درستی از مطالب داشته باشید.

 


 

زیست کنکور را چگونه مطالعه کنیم


 

۶- مطالب مطالعه شده باید به صورت هفتگی مرور شوند. مرور مطالب باعث تثبیت آن‌ها در ذهن شده و پس از مدتی باعث تسلط شما روی آن مطلب می‌شود.

 

 

۷- نحوه تدریس دبیر یا استاد شما تاثیر زیادی در یادگیری بخش‌های مفهمومی درس زیست شناسی می‌شود. در پکیج زیست حرف آخر تمامی آموزش ها بصورت مفهومی می باشد تا مطالب را به صورت پایه‌ای یاد بگیرید. یادگیری پایه‌ای مباحثی مانند ژنتیک می‌تواند باعث شود که شما سوالات و مسائل مربوط به آن‌ها را به راحتی حل کنید.

 

 

۸- پس از مطالعه و یادگیری ابتدایی مباحث، به سراغ تست زدن بروید. در ابتدا تست‌ها را برای یادگیری و تسلط بیشتر حل کنید و پاسخ تشریحی آن‌ها را کامل بخوانید؛ این کار بخصوص برای مباحث مفهومی بسیار توصیه می‌شود. پس از تسلط نسبی که به دست آوردید، به سراغ حل تست‌های کنکوری و تالیفی در زمان مشخص بروید تا سرعت تست زنی خود را آزمایش کرده و به مرور زمان در مدت زمان کم‌تری تعداد تست بیشتری بزنید.

 

 

۹- تحلیل آزمون‌های آزمایشی یا آزمون‌هایی که در خانه از خودتان می‌گیرید، بسیار مهم است. تحلیل سوالات این آزمون‌ها باعث می‌شود میزان تسلط خود را بر هر مبحث بسنجید و نکات بیشتری یاد بگیرید تا آن‌ها در آزمون‌های بعدی و یا سر جلسه کنکور به کار بگیرید.

 

۱۰- سعی کنید قبل از عید بیشتر زمان خود را روی مطالعه کتاب و یادگیری مباحث گذاشته و بعد از عید زمان بیشتری را به تست زنی اختصاص دهید.

 

 

ژنتیک زیست شناسی

 

۱۱- دوران طلایی مرور و جمع بندی بعد از عید تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کنکور دارد. در این دوران تمرکز خود را روی مرور هرچه بیشتر مطالب حفظی و حل سوالات مربوط به مطالب مفهومی بگذارید. در این دوران می‌توانید علاوه بر تسلط، سرعت تست زنی خود را نیز افزایش دهید.

 

ما در این مطلب سعی کردیم به صورت اصولی نحوه مطالعه درس زیست شناسی کنکور را که مهم‌ترین درس داوطلبان رشته تجربی است، آموزش دهیم. امید است که با به کارگیری این نکات نتیجه مطلوبی در کنکور کسب کنید.

 


واحد مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی حرف آخر

 

شما دانش آموزان کنکوری عزیز جهت تهیه محصول می توانید با واحد فروش موسسه حرف آخر به صورت مستقیم و با شماره ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ و ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵تماس حاصل فرمایید و یا اگر نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید می توانید به صورت یک. با همکاران ما در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را کسب کنید.جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با برترین مشاور موسسه حرف آخر مهندس میلاد نجفی با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ و ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ تماس حاصل فرمایید.

 

 


 

پر بازدیدترین مقالات سایت مزکزی حرف آخر

معرفی کامل پکیج زیست شناسی استاد رضا شعبانی

چگونه زیست را در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟

بودجه بندی زیست شناسی در کنکور نظام جدید

برترین روش مطالعه درس دین و زندگی کنکور

نکات مهم زبان انگلیسی کنکور

مهمترین نکات مرور درس زیست شناسی

معرفی کامل رشته پیراپزشکی

اطلاعات کامل در خصوص رشته فیزیوتراپی

 

 

شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر


 • بودجه بندی زیست

  بودجه بندی زیست کنکور
 • زیست شعبانی

  زیست استاد رضا شعبانی
 • معرفی رشته پزشکی

  اطلاعات جامع رشته پزشکی
 • بودجه بندی فیزیک

  بودجه بندی فیزیک کنکور
 • بودجه بندی ریاضی

  بودجه بندی ریاضی کنکور
 • ادبیات منتظری

  ادبیات محسن منتظری
 • بودجه بندی شیمی

  بودجه بندی شیمی نظام جدید کنکور
 • بودجه بندی عربی

  بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید