سبد خرید 0

چگونه زیست را در کنکور ۱۰۰ بزنم

 • نویسنده: managerhakhr
 • دسته بندی: مشاوره کنکور
 • تاریخ ارسال: بهمن ۲۶, ۱۳۹۹

چگونه زیست را در کنکور 100 بزنم؟

چگونه زیست را در کنکور ۱۰۰ بزنم و روش های آن

 

اهمیت این سوال که چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم می تواند بر روی روش های مطالعاتی ما در درس زیست شناسی تاثیر بالایی بگذارد زیرا اگر داوطلب رشته تجربی باشید، بدون هیچ سوالی از اهمیت زیست آگاهید. اما بیاید بیشتر برایتان توضیح دهم.زیست در رشته تجربی مهمترین درس اختصاصی می باشد و اگر دانش آموزی در این درس نتواند درصد بالایی را کسب کند باید انتضار قبولی در رشته های برتر تجربی را نداشته باشد.در این مقاله از سایت موسسه حرف آخر بصورت کامل به این موضوع می پردازیم.

 

 

اینکه یک داوطلب رشته تجربی این سوال را از خود بپرسد که چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم می تواند این کمک را به او کند که در مراحل مطالعه و آماده شدن برای کنکور روشی را انتخاب کند که او را به بالاترین درصد در درس زیست شناسی برساند زیرا رسیدن با درصد های بالا در این درس با توجه به ضریب بالایی که در کنکور دارد بسیار اهمیت دارد.

 

 

ضریب این درس در کنکور ۴ است، یعنی به تنهایی اندازه‌ی درس ریاضی و فیزیک است. هر چند که این مقایسه نباید باعث شود فکر کنید درصد زیست خوب ریاضی و فیزیک ضعیف را جبران می‌کند اما، فرض کنید داوطلب شماره یک ۱۰ درصد زیست را کمتر از داوطلب شماره ۲ زده است. اما در درس‌های دیگر حدود ۵ درصد بیشتر جواب داده است. باز هم داوطلب شماره ۲ وضعیت بهتری دارد. چون در درس زیست شناسی بهتر عمل کرده است.

 

 


 

زیست کنکور

 


 

یک نکته برای پایخ دادن به سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

در درس زیست شناسی مباحث مختلفی وجود دارد اگر می خواهید به سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم پاسخ درست دهیم باید به این نکته توجه کنیم مباحثی که دارای اهمیت بیشتر و تعداد تست بیشتری نسبت به سایر دیگر موضاعات می باشند را شناسایی در زمان مطالعه به آنها توجه بیشتری داشته باشیم.در پکیج زیست حرف آخر تمامی مباحث یصورت کامل با استفاده از تصویر سازی تدریس شده است.

 

و اما پاسخ به سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم و روش های آن

 

مرحله اول: خواندن درس

اولین مرحله برای رسیدن به درصد ۱۰۰ در زیست شناسی این می باشد که به کتاب درسی توجه بالایی داشته باشیم.بهتر است این حقیقت را بپذیرید که باسوادترین معلمان کشور در کنار هم کتاب‌های درسی را تالیف می‌کنند. همین حالا صفحه اول کتابتان را باز کنید و گروه مولفان را ببینید.

حالا که دیدید این نکته را یادتان باشد هیچ درسنامه‌ای جایگزین کتاب درسی نخواهد شد، هر چقدر هم که کامل باشد. پس با کتاب درسیتان دوست باشید و آن را دور نیندازید.
در نگاه اول سرتیترها، موضوع درس و تصاویر را ببینید. بعد شروع به مطالعه‌ی کتاب درسی کنید و زیر قیدها، نام دانشمندان و کلمات مهم خط بکشید. تصاویر کتاب را تحلیل کنید و اگر نکاتی در مورد آن در فصل‌های دیگر وجود دارد آن‌ها را کنار هم بیاورید.

 

قدم دوم: تست موضوعی

 

یکی دیگر از روش هایی که به ما کمک می کند تا زیست را در کنکور ۱۰۰ بزنیم تمرین بر روی تست های موضوعی می باشد .بعد از خواندن یک مبحث زیست به سراغ تست‌های آن بروید. قسمت مهم حل سوال، متوجه شدن روی سوال است.
روی سوالات را با دقت بخوانید و تیپ‌های سوال هر مبحث را بشناسید. مثلا بدانید سوال مقایسه‌ای، ترکیبی یا مفهومی است. سپس هر کدام از گزینه‌ها را با دقت بخوانید و تحلیل کنید. در تحلیل پاسخنامه برای هر تست، نکات مهم را هایلایت کرده یا آن‌ها را در کتابتان حاشیه نویسی کنید.

 

قدم سوم: مرور درس

بعد از حل تست‌های موضوعی برای زیست ، دوباره به خواندن متن کتاب درسی برگردید. این بار نکات مهم و قسمت‌هایی که تست طرح شده را می‌دانید و با دقت بیشتری درس را خواهید خواند.
در این قسمت سعی کنید برای درس نمودارهای درختی، مقایسه‌ای و جدول بکشید تا مفاهیم به طور کلی در ذهنتان دسته بندی شوند و احتمال فراموشی پایین بیاید.

 


چگونه زیست را 100 بزنیم

 

مرور هفتگی

مهمترین نکته برای پاسخگویی به سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم داشتن مرور هفتگی مطالب مطالعه شده است که این تکنیک را بهتر است برای همه درس ها اجرا کنید. برای هر کدام از درس‌هایتان یک برنامه‌ی مرور منظم داشته باشید و آخر هفته‌ها را به مرور اختصاص دهید. برای مرور هفتگی زیست ، سر فصل آن مبحث را بخوانید و بعد سعی کنید خودتان آن‌را برای یک دانش آموز خیالی توضیح دهید.

فقط زمانی کامل روی یک درس مسلط شده‌اید که بتوانید آن را به طور ساده و روان توضیح دهید. اگر جایی نتوانستید این کار را بکنید دوباره آن قسمت را از روی کتاب درسی مرور کنید.
حالا به حل تست‌های یک مرحله سخت‌تر بپردازید. تست‌های چالشی و تست‌های کنکور و آزمون‌های آزمایشی معیار خوبی برای بالا بردن کیفیت تست زدنتان در درس زیست شناسی هستند.


چینش زیست در برنامه روزانه

 

در برنامه هر روز، زمانی را به خواندن درس زیست اختصاص دهید. اگر چه این زمان متناسب با سطح درسی خودتان است اما توصیه می‌شود کمتر از دو ساعت نباشد.

طرح تست!

 

هر قسمت و هرجمله کتاب درسی می‌تواند یک تست باشد. اگر خواهان زیست ۱۰۰ در کنکور هستید، خودتان تست طراحی کنید.
اینکه سعی کنید گزینه‌ها را طراحی کنید و یک گزینه غلط بگذارید باعث می‌شود آن غلط‌ها بهتر در ذهنتان بماند.
این کار به بالا رفتن سرعت شما در تست زنی بسیار کمک می‌کند، زیرا معمولا در سوالات زیست شناسی، گزینه غلط را از شما می‌خواهند، با این تمرین یاد می‌گیرید به سرعت آن را پیدا کنید.

 

تست سرعتی

 

در سر جلسه کنکور به علت استرس های فراوانی که وجود دارد سرعت بالا در تست ها می تواند به ما کمک کند . پس می توان یکی از جواب هایی که به سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم داد این می باشد که باید بر روی تست های سرعتی تمرین کنیم تا در کمترین مدت زمان مفهوم تست را بدانیم و به آن پاسخ دهیم. همانطور که می‌دانید کنکور تجربی هرساله به سمت مفهومی شدن می‌رود. بعد از آن که روی مفاهیم کتاب درسی مسلط شدید، به حل تست زماندار بپردازید.
می‌توانید تعدادی تست را انتخاب کنید و مانند آزمون در یک زمان مشخص به حل آن‌ها بپردازید.
بدیهی است که هر چقدر دقت و سرعتتان بالاتر باشد در جلسه کنکور وضعیت بهتری خواهید داشت.

 

کلام آخر در خصوص سوال چگونه زیست کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

درس زیست شناسی مهمترین درس برای رشته تجربی می باشد که اگر دانش آموزان بتوانند در این درس درصد بالایی را کسب کنند در کنکور بسیار تاثیر گذار می باشد و این درصد بالا به آنها کمک می کند تا رتبه بهتری را نسبت به سایر دانش آموزان کسب کنند. می توان به جرات گفت تمامی دانش آموزان برای رسیدن به درصد های بالا در درس زیست شناسی تلاش می کنند و با استفاده از کلاس های فراوان و مطالعه کتاب های کمک آموزشی در پی کسب درصد های ۱۰۰ در درس زیست شناسی می باشند.

 

ولی متاسفانه تعداد دانش آموزانی که در درس زیست کنکور موفق به کسب امتیاز بالایی می شوند بسیار کم می باشد. علت هم در این می باشد که با بررسی زیست کنکور به این نتیجه می رسیم که سوالات در کنکور های گذشته بصورت ترکیبی مطرح شده است و دانش آموزان برای اینکه بتوانند در درس زیست ۱۰۰ بزنند باید مباحث را بصورت مفهومی درک کنند. در پکیج زیست حرف آخر استاد شعبانی و شاکری با استفاده از تصویر سازی و انیمیشن سازی تمامی مباحث زیست کنکور را کاملا بصورت مفهومی تدریس کرده اند. رسیدن به درصد های بالا در درس زیست شناسی کنکور کار دشواری نیست اگر بتوانید از بهترین منابع کنکور استفاده کنید.جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با برترین مشاور موسسه حرف آخر مهندس میلاد نجفی با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ و ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ تماس حاصل فرمایید.

 


واحد فروش محصولات حرف آخر

شما دانش آموزان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از رشته های تجربی و شرایط قبولی در هر کدامیک از زیر شاخه های آن با واحد مشاوران حرف آخر بصورت رایگان با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ – ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ در ارتباط باشید تا همکاران ما شما عزیزان را در خصوص نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای رسیدن به دانشگاه و رشته مورد نظر راهنمایی کنند.


 

سوالات پر تکرار دانش آموزان

بودجه بندی زیست شناسی در کنکور چگونه است؟

معرفی پکیج زیست استاد رضا شعبانی

بیوگرافی کامل  استاد رضا شعبانی

چگونه زیست شتاسی را مطالعه کنیم که در کنکور ۱۰۰ بزنیم؟

بودجه بندی ریاضی در کنکور چگونه است؟

بودجه بندی ادبیات کنکور شامل چه مباحثی می باشد؟

چگونه می توان عربی را در کنکور ۱۰۰ زد؟

برترین روش های مطالعه درس فیزیک کدام است؟

قیمت پکیج های دینی حرف آخر

 

 

شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر


 • بودجه بندی زیست

  بودجه بندی زیست کنکور
 • زیست شعبانی

  زیست استاد رضا شعبانی
 • معرفی رشته پزشکی

  اطلاعات جامع رشته پزشکی
 • بودجه بندی فیزیک

  بودجه بندی فیزیک کنکور
 • بودجه بندی ریاضی

  بودجه بندی ریاضی کنکور
 • ادبیات منتظری

  ادبیات محسن منتظری
 • بودجه بندی شیمی

  بودجه بندی شیمی نظام جدید کنکور
 • بودجه بندی عربی

  بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید