سبد خرید 0
فهرست مطالب

بودجه بندی زیست کنکور ۱۴۰۱

بوجه بندی زیست شناسی کنکور یکی از مهمترین مباحثی باشد که دانش آموزان رشته تجربی در کنکور با آن روبرو هستند. و باید برای کسب رتبه خوب و قبولی در دانشگاه معتبر و یا رشته های بسیار خوب در این درس امتیاز بالایی را کسب کند.در خصوص زیست کنکوری می باشد که تعداد سوالات که در درس زیست شناسی در کنکور مطرح می‌شود ۵۰ سوال است. ولی فقط ۳۶ دقیقه وقت برای پاسخگویی به این ۵۰ سوال در نظر گرفته شده است. پس دانش آموزانی که می خواهند در درس زیست شناسی مباحث را به بهترین شکل پاسخ دهند باید بر تمامی سرفصل ها و تمامی مباحث زیست‌شناسی تسلط کامل را داشته باشند.در این مقاله از سری مقالات بودجه بندی کنکور بصورت کامل به بررسی درس زیست می پردازیم.

دانستن بودجه بندی زیست شناسی کنکور به دانش آموزان کمک می کند تا بتواند برای قبولی در رشته های مختلف پزشکی و دندانپزشکی برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد تعداد سوالاتی که در درس زیست شناسی در کنکور مطرح می‌شود ۵۰ سوال می باشد .ولی مدت زمان پاسخگویی به این ۵۰ سوال تنها ۳۶ دقیقه خواهد بود.

از هر دانش آموز برای پاسخ دادن به هر یک از سوالات زیست کنکور تنها ۴۵ ثانیه وقت دارد که از این ۴۵ ثانیه مهلت که هر داوطلب برای پاسخ دادن به هر یک از سوالات زیست کنکور در اختیار دارد. ۱۵ ثانیه را برای خواندن سوال به صورت کامل و ۱۵ ثانیه برای نگاه کردن و خواندن گزینه هایی که در داخل پاسخنامه برای آنها آورده شده است. و تنها ۱۵ ثانیه برای تصمیم گیری و زدن گزینه درست را وقت دارد. در پکیج زیست حرف آخر نکات طلایی تستی بصورت کامل به شما عزیزان آموزش داده می شود تا در مدت زمان اندکی بتوانید به تمامی تست های کنکور چاسخ دهید.

بودجه بندی زیست دهم
بودجه بندی زیست دهم در کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی زیست سال دهم کنکور ۱۴۰۱

زیست دهم نظام جدید موسسه کنکوری حرف آخر جمعاً از هر فصل مختلف تشکیل شده است .که دانش آموزان با مطالعه این هفته فصل می‌تواند تقریباً به ۱۷ سوال از مجموع ۵۰ سوالی که در داخل زیست کنکور مطرح می‌شود .پاسخ دهند. پس نتیجه که می‌توان از این تعداد سوالاتی که از مبحث زیست سال دهم برای دانش آموزان مطرح می‌شود را گرفتی می باشد که تقریبا ۳۴% مطالب و تستهای کنکور از زیست شناسی دهم می باشد.

در بودجه بندی زیست در کنکور بصورت کامل از سال دهم در زیر مباحث و درس ها تست خیز را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

فصل اول زیست شناسی سال دهم اصول مباحث پایه می باشد. و معمولاً هیچ گونه سوالی به صورت مستقیم از آن در کنکور مطرح نمی‌شود اما این نکته را باید دانست که فصل اول سال دهم زیست شناسی مانند چهار عمل اصلی ریاضی می باشد ممکن است. از آن سوال مستقیمی مطرح نشود ولی حتماً برای حل سوالات تست های فصل های آینده نیاز به دانستن مباحثی می باشد که در فصل اول به آنها اشاره شده است.

فصل دوم زیست شناسی سال دهم که مرحله گوارش و جذب مواد می‌پردازد در کنکور معمولاً سه سوال را به خود اختصاص می‌دهد و این سه سوال به صورت مستقیم از فصل گوارش و جذب مواد برای دانش آموزان مطرح می شود. ولی همانطور که در درس زیست شناسی اطلاع دارید این تست ها در درس زیست شناسی به صورت ترکیبی آورده شده است. پس می‌توان گفت از فصل دوم زیست شناسی دهم دو سوال در کنکور به صورت ترکیبی با سایر فصل ها مطرح خواهد شد.

فصل سوم مربوط به تبادل گازها می باشد که دانش آموزان رشته تجربی باید بر این فصل به صورت کامل تسلط داشته باشند و دقت بسیار زیادی را در سوالاتی که از این فصل در کنکور مطرح می‌شود داشته باشد. می‌توان گفت به صورت مستقل از فصل سوم زیست شناسی دهم دو سوال به صورت مستقل مطرح می‌شود. و دو سوال به صورت ترکیبی با سایر فصل‌ها مطرح خواهد شد.

بودجه بندی فصل چهارم زیست دهم مربوط به مباحث گردش مواد در بدن می باشد بودجه بندی زیست شناسی کنکور برای این فصل به این صورت می باشد. که در مجموع ۵ سوال از این فصل در کنکور مطرح می‌شود که چهار سوال به صورت ترکیبی بوده و با سایر فصل‌ها در ارتباط می باشد .و یک سال به صورت مستقل از فصل چهارم درس زیست شناسی دهم در کنکور مطرح خواهد شد.

فصل پنجم به اسم تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد می‌باشد که که در کنکور شامل دو سوال می باشد. و می توان اینگونه گفت که بودجه بندی زیست شناسی دهم کنکور برای فصل پنجم زیست دهم به این گونه خواهد بود. که دو سوال به صورت ترکیبی از این فصل با سایر فصل ها در کنکور سوال مطرح میشود.

بودجه بندی زیست شناسی دهم کنکور برای فصل ششم سال دهم به این صورت می باشد .که مبحث از یاخته تا گیاه معمولاً به صورت مستقل سه سوال را به خود اختصاص می دهد. و طراح از این مبحث ۳ سوال را به صورت مستقیم برای شما مطرح می کند.

فصل هشتم جذب و انتقال مواد در گیاهان می باشد .که دانش آموزان باید به این نکته توجه کنند که این فصل سوالات ترکیبی ندارد و معمولاً به صورت مستقل از آن سوال در کنکور مطرح می شود و شامل دو سوال در کنکور خواهد بود.

نتیجه گیری بسیار مهم در خصوص بودجه بندی زیست شناسی سال دهم به این گونه می باشد که در مجموع از زیست سال دهم ۱۷ سوال مطرح می‌شود. که از این ۱۷ سوال ۱۰ سوال به صورت ترکیبی با سایر فصل‌ها خواهد بود پس به این نکته باید توجه کنیم که زیست دهم دارای اهمیت بالایی بوده و تمامی این مباحث به صورت کامل در پکیج زیست دهم حرف آخربه صورت کامل برای شما عزیزان آورده شده و تمام نکات آن برای شما گفته شده است.

جهت دریافت رایگان

۲۰ درصد محصولات حرف آخر

همین حالا اقدام کنید.

بودجه بندی زیست یازدهم
بودجه بندی زیست یازدهم در کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی زیست یازدهم کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی زیست یازدهم کنکور مربوط به سال یازدهم مانند سال دهم به این گونه می باشد که ۱۷ سوال از ۵۰ سوالی که در کنکور مطرح می‌شود .مربوط به سال یازدهم بوده و این نکته بسیار مهمی میباشد که ۱۷ سالی که از زیست سال یازدهم در کنکور مطرح می شود. از ۹ فصل تشکیل شده است در واقع زیست یازدهم شامل ۹ فصل متفاوت بوده که هر کدام از آنها دارای تعداد سوالات مشخص و بودجه بندی مشخص می باشد .که به صورت کامل در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بودجه بندی فصل اول زیست شناسی سال یازدهم به اسم تنظیم عصبی می باشد. که از این فصل در مجموع سه سوال در کنکور مطرح شده که سه سوال به صورت مستقل می باشد . ممکن است در بعضی از سالها یک سوال به صورت ترکیبی با سایر فصول از این مبحث در کنکور مطرح شود.

بودجه بندی زیست کنکور برای فصل دوم سال یازدهم به اسم حواس به این گونه می باشد. که معمولا در کنکور از این فصل سه سوال مطرح می‌شود. و این سه سال به صورت کاملا مستقل بوده و هیچگونه ارتباط ترکیبی با سایر فصل‌ها و سایر سال های زیست شناسی ندارد.

فصل سوم زیست یازدهم به اسم دستگاه حرکتی میباشد که این فصل در کنکور شامل دو سوال می باشد. که این دو سوال نیز به صورت کاملا مستقل بوده و هیچگونه ارتباطی با سایر فصل‌ها و با سایر مبحث‌های زیست‌شناسی ندارد.

فصل چهارم زیست سال یازدهم به مبحث تنظیم شیمیایی اختصاص پیدا می‌کند تنظیم شیمیایی فصل چهارم زیست یازدهم این می باشد. که این فصل به صورت مستقل در کنکور هیچ سوالی را به خود اختصاص نمی دهد و فقط دو سوال به صورت ترکیبی با سایر فصل‌ها از آن طراحی می‌شود.

فصل پنجم یا همان ایمنی یکی از مهمترین فصل‌های می باشد. که در زیست سال یازدهم وجود دارد و می‌توان آن را جزو یکی از پر تست ترین فصل های زیست یازدهم دانست بودجه بندی زیست شناسی یازدهم کنکور برای این فصل به این گونه می باشد که از این فصل ۳ سوال در کنکور مطرح شده که از این سه سوال دو سوال به صورت کاملا مستقل بوده و یک سوال به صورت ترکیب با سایر مباحث در کنکور طراحی می شود.

بودجه بندی زیست یازدهم فصل ششم به اسم تقسیم یاخته می باشد این فصل نیز از خود هیچگونه سوال مستقلی در کنکور ندارد و فقط یک سوال به صورت ترکیبی از آن مطرح خواهد شد.

فصل هفتم یا همان تولید مثل که بسیاری از دانش آموزان می دانند که یکی از مهم ترین فصل های زیست سال یازدهم بوده .و از این فصل در کنکور سه سوال در بودجه بندی زیست کنکور مطرح می‌شود .که دو سوال آن به صورت ترکیبی با سایر فصل‌ها می باشد.

فصل هشتم تولید مثل نهاندانگان می‌باشد بودجه بندی زیست شناسی یازدهم کنکور برای این فصل به این گونه بوده که دو سوال به صورت مستقل و دو سوال به صورت ترکیبی از آن مطرح خواهد شد.

فصل نهم زیست شناسی به اسم پاسخ گیاهان به محرک ها یکی از فصلهای می باشد. که در زیست سال یازدهم بوده و آخرین فصل از سال یازدهم می باشد .که معمولاً یک سوال از آن به صورت مستقل طراحی شده و سوال ترکیبی با سایر فصل‌ها ندارد.

نتیجه گیری در خصوص بوجه بندی زیست یازدهم این می باشد که ۱۷ سوال از ۵۰ سوال به سال یازدهم اختصاص دارد که در پکیج زیست یازدهم حرف آخر بصورت کامل تدریس شده است.

بودجه بندی زیست دوازدهم
بودجه بندی زیست دوازدهم ۱۴۰۱

بودجه بندی زیست سال دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی زیست کنکور برای سال دوازدهم به این گونه می باشد که از ۵۰ سوال ۱۶ سوال مربوط به سال دوازدهم می باشد. پس همانطور که بالا به آن اشاره کردیم از مجموعه ۵۰ سوال ۱۷ سال برای سال دهم هفده سوال برای سال یازدهم و ۱۶ سال برای سال دوازدهم در کنکور مطرح می‌شود. زیست سال دوازدهم دارای ۸ فصل بوده که بودجه بندی هر کدام یک از این مباحث را به صورت کامل در زیر برای شما آورده ایم. در پکیج زیست استاد شعبانی تمامی این سر فصل ها و نکات طلایی آنها بصورت کامل تدریس شده است :

بودجه بندی فصل اول زیست شناسی سال دوازدهم مربوط به مولکول های اطلاعاتی بوده از این مبحث دو سوال در کنکور برای شما به صورت مستقل طراحی شده و سوال ترکیب با سایر فرصت ها از این مبحث وجود ندارد.

بودجه بندی فصل دوم به اسم جریان اطلاعات در یاخته یکی از مهمترین فرصت ها می باشد. شامل ۴ سوال می باشد که از این چهار سوال دو سوال به صورت مستقل از همین فصل طراحی شده و دو سال دیگر به صورت ترکیب با سایر فصل‌ها می باشد.

بودجه بندی فصل سوم زیست شناسی دوازدهم انتقال اطلاعات در نسل ها میباشد. که از این فصل در کنکور سوال طراحی شده .که مجموع می‌توان گفت یک سوال آن به صورت مستقل بوده و دو سال آن نیز به صورت ترکیب با سایر فصل‌ها می باشد.

بودجه بندی فصل چهارم به سمت تغییر در اطلاعات وراثتی می باشد. که این فصل نیز در کنکور یک سوال را به صورت اختصاصی در بودجه بندی زیست کنکور به خود اختصاص می دهد .و ۱ سوال به صورت ترکیب با سایر فصل‌ها در آن مطرح می‌شود.

فصل پنجم به اسم از ماده به انرژی می باشد در بودجه بندی زیست دوازدهم کنکور میتوان به اینگونه گفت که این فصل یک سوال را به خود اختصاص می‌دهد. و سوالی که در این فصل می آید به صورت مستقل بوده و سوال ترکیب با سایر فصل‌ها ندارد.

بودجه بندی فصل ششم زیست شناسی دوازدهم با نام از انرژی به ماده می باشد. که این فصل دو سوال در کنکور دارد که یک سوال به صورت ترکی و یک سال به صورت مستقل می باشد.

فصل هفتم فناوری‌های نوین زیستی می باشد که این سوال نیز یک فست دارای یکسال به صورت مستقل در کنکور بوده و سوال به صورت ترکیبی در کنکور سراسری ندارد.

بودجه بندی زیست شناسی دوازدهم برای فصل هشتم که به اسم رفتارهای جانوران در کتاب‌های درسی آورده شده است. به این گونه می باشد که دو سوال را به صورت مستقل به خود اختصاص می دهد. و سوال ترکیب با سایر فصل‌ها از این مبحث در کنکور مطرح نمی شود.

نتیجه گیری بسیار مهم که می تواند بودجه بندی زیست شناسی سال دوازدهم داشتی می باشد. که در مجموعه زیست شناسی سال دوازدهم ۱۶ سوال مطرح شده. و مجموعه از ۸ فصل این ۱۶ سوال در کنکور مطرح خواهد شد. و ۳۲ درصد از ۱۰۰ درصد رابه خود اختصاص می دهد که دانش آموزان می توانند تمامی مباحث را از پکیج زیست شناسی دوازدهم حرف آخربه صورت کامل مطالعه کنند.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور ۱۴۰۱

زیست شناسی دهم حرف آخر
زیست دهم حرف آخر

پکیج زیست شناسی دهم حرف آخر اولین پکیج از ریست جامع موسسه حرف آخر می باشد .که دانش آموزان قبل از تهیه سایر پکیج ها باید این مجموعه را به شکل کامل مشاهده کرده باشند.

زیست شناسی یازدهم حرف آخر
زیست یازدهم حرف آخر

زیست شناسی یازدهم حرف آخر یکی از کاملترین پکیج های کنکور می باشد. و دارای ویژگی های فراوانی نسبت به منابع مشابه خود دارد. از این ویژگی ها می توان به تدریس با کمک دو استاد اشاره کرد.

زیست سال دوازدهم حرف آخر
زیست دوزادهم حرف آخر

زیست شناسی دوازدهم حرف آخر را میتوان اصلیترین و مهمترین پکیج زیست جامع دانست. که معمولا یکی از سال هایی می باشد که تعداد تست قابل توجهی ار آنها مطرح می شود.

گیاهی موسسه حرف آخر
زیست گیاهی حرف آخر

زیست شناسی گیاهی حرف آخر یکی از مباحث زیست جامع می باشد. در پکیج زیست شناسی گیاهی حرف آخر بصورت کامل و صفر تا صد به این مبحث پرداخته شده است.

پکیج زیست ژنتیک حرف آخر
زیست ژنتیک حرف آخر

پکیج ژنتیک زیست شناسی حرف آخر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زیست‌کنکور می باشد. که در آن استاد شعبانی و شاکری با استفاده از تصویر سازی مباحث را تدریس کرده است.

دسترسی آسان به مباحث پر بازدید سایت :

لیست قیمت حرف آخر

آدرس حرف آخر

اسامی مشاوران حرف آخر

صفحه اینستاگرام حرف آخر
اینستاگرام موسسه حرف آخر
تلگرام حرف آخر
کانال تلگرام موسسه حرف آخر

ارتباط با مشاوران ارشد حرف آخر

شما دانش آموزان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از رشته های تجربی و شرایط قبولی در هر کدامیک از زیر شاخه های آن با واحد مشاوران ارشد حرف آخر بصورت رایگان با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ – ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ در ارتباط باشید تا همکاران ما شما عزیزان را در خصوص نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای رسیدن به دانشگاه و رشته مورد نظر راهنمایی کنند.

شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر
تلفن حرف آخر