سبد خرید 0

آموزش مطالعه شیمی کنکور

 • نویسنده: managerhakhr
 • دسته بندی: مشاوره کنکور
 • تاریخ ارسال: بهمن ۲۶, ۱۳۹۹

مطالعه درس شیمی برای کنکور

برترین روش مطالعه شیمی کنکور چیست؟

 

درس شیمی از جمله درس‌های تخصصی کنکور است که برای تسلط پیدا کردن روی آن باید وقت و انرژی کافی روی آن بگذارید تا نتیجه مطلوب مورد نظر شما حاصل شود. تسلط روی مباحث این درس بخصوص اگر ضریب آن در زیر گروه مورد نظر شما بالا است، برای کسب رتبه خوب بسیار مهم است. با ما همراه باشید تا نکات مربوط به مطالعه درس شیمی برای کنکور را به شما آموزش دهیم.در این مقاله از مشاوره کنکور بصورت کامل به بررسی روش مطالعه درس شیمی می پردازیم.

 

در روش مطالعه درس شیمی برای کنکور باید به این نکته توجه کنید که شیمی بصورت کلی از دو قسمت مفاهیم و مسائل تشکیل شده است و دانش آموزان باید برای اینکه بتوانند در درس شیمی کنکور درصد بالایی را کسب کنند بر هر دو تسلط کامل داشته باشند. از لحاظ تعداد تست هایی که از هر قسمت در کنکور مطرح می شود می توان گفت مساوی می باشد ولی نکته ای که وجود دارد اگز دانش آموزان بر مباحث مفهومی شیمی تسلط کامل دانشته باشند قطعا در قسمت مسائل شیمی هم به مشکل بر می خورند.

 

 

یکی از نکاتی که در روش مطالعه شیمی کنکور دارای اهمیت می باشد و باید به آن توجه کرد یادگیری مباحث بصورت مفهومی می باشد. اگر در درس شیمی بتوانید مباحث را بصورت مفهومی آموزش ببینید به راحتی می توانید به تست های کنکور پاسخ دهید به همین دلیل سعی کنید در هنگام مطالعه این درس از روش مطالعه برای درس شیمی استفاده کنید که اول مباحث مفهومی بصورت کامل آموزش داده شود و بعد به سراغ مباحث فرمولی و مسائل بروید.در پکیج شیمی حرف آخر استاد شیروانی مفاهیم م مسائل را بصورت جداگانه تدریس می کنند.

 

 


روش مطالعه درس شیمی نظام جدید برای کنکور

 


نکات مربوط به مطالعه درس شیمی برای کنکور

۱- در ابتدا روش مطالعه درس شیمی کنکور باید گفته شود که مطالب درس شیمی به سه دسته حفظی، مفهومی و مسئله تقسیم بندی می‌شود. برای مطالبی که به صورت حفظی هستند، مهم‌ترین و بهترین منبع، کتاب درسی شیمی است. متن کتاب درسی را خط به خط باید مورد مطالعه قرار داده و به خاطر بسپارید. مرور مطالب حفظی باید به صورت مداوم و هفتگی صورت گیرد تا به خوبی در ذهن بماند.

 

برای مطالعه بخش مفهومی شیمی، چارچوب کلی مطالب کتاب درسی شیمی است اما برای فهم بیشتر اینگونه مطالب باید ابتدا به مطالب جزوه دبیر یا استاد خود مسلط شوید؛ سپس سوالات متعدد کنکوری و تالیفی را حل کنید تا به تسلط کافی در این مباحث برسید. این مباحث شامل چگونگی پر شدن اوربیتال‌های اتمی، موازنه کردن واکنش‌ها، مباحث الکتروشیمیایی و… می‌باشد که در پکیج های مفاهیم دهم و یازدهم حرف آخر و مفاهیم دوازدهم حرف آخر استاد شیروانی بصورت کامل به این مباحث پرداخته است.

 

برای تسلط بر بخش مسائل درس شیمی نیز باید تعداد سوالات زیادی اعم از تستی و یا تشریحی حل کنید. حتما و حتما پاسخ تشریحی سوالات تستی را کاملا دقیق بخوانید تا با نکات مربوط به حل اینگونه سوالات آشنا شوید. دانستن روش‌هایی که سرعت ضرب و تقسیم کردن شما را بالا می‌برند، در حل مسائل این درس می‌تواند به شما کمک شایانی کند؛ چرا که شما سر جلسه کنکور مجاز به استفاده از ماشین حساب نیستید. در پکیج مسائل شیمی حرف آخر استاد شیروانی با ۳ الگو و بدون نیاز به فرمول روش هایی را آموزش می دهد که به راحتی می توانید به تست های کنکور پاسخ درست دهید.

 

۲- یک نکته بسیار مهم در مطالعه درس شیمی برای کنکور، به خاطر سپردن عناصر جدول تناوبی و ویژگی‌های آن‌ها است. این ویژگی‌ها شامل عدد اتمی، شماره گروه، شماره تناوب و… است. با دانستن عدد اتمی هر عنصر هم می‌توانید شماره گروه و تناوب آن را بدست بیاورید اما انجام این کار اصلا پیشنهاد نمی‌شود چرا که این کار بسیار وقت گیر است. سعی کنید حداقل ویژگی‌های عناصری که چندین بار در کنکورهای مختلف طرح شده‌اند و مد نظر طراحان سوالات کنکور بوده‌اند را حفظ کنید.

 


 

جدول تناوبی عناصر برای مطالعه درس شیمی برای کنکور


مهمترین نکات در آموزش مطالعه شیمی برای کنکور 

 

۳- مطالب حاشیه نویسی شده کتاب‌های درسی شیمی بسیار مهم هستند و طراحان سوالات کنکور در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به این مباحث نشان داده‌اند. همچنین تعدادی از واکنش‌ها هستند که مکررا در کنکورها آمده‌اند. بهتر است اینگونه واکنش‌ها و ضرایب واکنش‌های موازنه شده‌شان را حفظ کنید.

۴- مطالعه فصل‌هایی که به صورت پایه بقیه فصل‌ها هستند (مثل واکنش‌ها، موازنه، استوکیومتری و… ) را در اولویت قرار دهید.

 

۵- بررسی سوالات کنکورهای اخیر نشان داده‌اند مسائلی که در کنکور می‌آیند گاه با درجه سختی بالا طراحی شده‌اند. حل این سوالات حتی در صورتی که راه حل آن‌ها را بدانید، بسیار وقت گیر است و ممکن است با حل آن‌ها، با کمبود وقت سر جلسه کنکور مواجه شوید. پس در حل سوالات آزمون‌های آزمایشی و همچنین در جلسه کنکور در دور اول حل کردن سوالات از پاسخ دادن به اینگونه مسائل بپرهیزید. می‌توانید کنار اینگونه سوالات را علامت بگذارید تا در صورت اضافه آوردن وقت، به سراغشان رفته و آن‌ها را حل کنید.

 

۶- برای مطالعه درس شیمی برای کنکور، استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی می‌تواند خیلی کمک کننده باشد. چرا که اینگونه کتاب‌ها، برای تمامی مطالب اعم از حفظی، مفهومی و حل مسئله درسنامه داشته و همچنین معمولا برای سوالاتشان پاسخ تشریحی دارند.


تست زنی سوالات شیمی کنکور

 

۷- هنگام تست زدن، سوالاتی را که اشتباه جواب داده‌اید و یا بلد نبوده‌اید را علامت بزنید و حتما آن‌ها را مطالعه کنید تا متوجه شوید اشکال کار شما کجا بوده است. مشخص کردن سوالات نکته دار در دوران مرور و جمع بندی بعد از عید می‌تواند به تسلط شما روی موضوع کمک کند.

۸- خلاصه نویسی در این درس برای دوران مرور و جمع بندی بعد از عید می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. با این کار شما می‌توانید بخش بیشتری از زمان در نظر گرفته شده برای مطالعه و مرو این درس را برای افزایش تسلط بر موضوع و همچنین سرعت تست زنی بگذارید. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه در زمان مطالعه درس شیمی برای کنکور، دقیق‌تر و مفهومی‌تر کار کرده باشید، دوران جمع بندی برای شما سبک‌تر و راحت‌تر خواهد بود.یکی از نکاتی که در مرور و جمع بندی درس شیمی باید به آن توجه کرد این می باشد که بتوانید در یک مدت زمان کم تمامی مباحث را بصورت کامل مطالعه کنید. در پکیج شیمی ۶۰۴۰ حرف آخر استاد شیروانی با استفاده از یک روش عالی و فوق العاده در مدت زمان کمی تمامی مباحث را بصورت کامل آموزش می دهد.

مطالعه درس شیمی برای کنکور به تمرکز و زمان زیادی نیاز دارد. امید است با به کارگیری این نکات در جهت مطالعه درس شیمی برای کنکور، نتیجه مطلوب خود را کسب کنید.


واحد فروش محصولات حرف آخر 

 

شما دانش آموزان کنکوری عزیز جهت تهیه محصول می توانید با واحد فروش موسسه حرف آخر به صورت مستقیم و با شماره ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ و ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵تماس حاصل فرمایید و یا اگر نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید می توانید به صورت یک. با همکاران ما در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را کسب کنید.جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با برترین مشاور موسسه حرف آخر مهندس میلاد نجفی با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ و ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ تماس حاصل فرمایید.
شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر

 


سوالات پر تکرار دانش آموزان :

 • بودجه بندی زیست

  بودجه بندی زیست کنکور
 • زیست شعبانی

  زیست استاد رضا شعبانی
 • معرفی رشته پزشکی

  اطلاعات جامع رشته پزشکی
 • بودجه بندی فیزیک

  بودجه بندی فیزیک کنکور
 • بودجه بندی ریاضی

  بودجه بندی ریاضی کنکور
 • ادبیات منتظری

  ادبیات محسن منتظری
 • بودجه بندی شیمی

  بودجه بندی شیمی نظام جدید کنکور
 • بودجه بندی عربی

  بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید