سبد خرید 0

درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی

 • نویسنده: managerhakhr
 • دسته بندی: مشاوره کنکور
 • تاریخ ارسال: بهمن ۱۳, ۱۳۹۹

درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی در کنکور

درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی در کنکور

 

رشته ی دندان پزشکی از رشته های محبوب البته بعد از پزشکی در بین داوطلبان تجربی است. برخی دانش آموزان با رؤیای پزشک شدن رشته ی تجربی را انتخاب می کنند .و با علاقه مند شدن به رشته دندان پزشکی آن را هدف خود در آزمون سراسری کنکور قرار می دهند. قبل از هر کاری بهتر است هدف خودتان را مشخص کنید، تمام جوانب را مورد بررسی قرار دهید .و تعیین کنید که در چه دانشگاهی و کدام شهر درس بخوانید. سپس تحقیق کنید که درصدهای لازم قبولی برای رشته دندان پزشکی در کنکور کدام است. و چه درس هایی در قبولی در این رشته مؤثرتر بوده و چه درس هایی از اهمیت کمتری برخوردارند.در این مقاله از سایت حرف آخر به بررسی کامل این موضوع می پردازیم.


درصد های لازم قبولی در رشته دندانپزشکی


اولین گام برای ورود به رشته دندانپزشکی

 

در ابتدا بهتر است دانشگاه و شهر موردنظر خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنید. برای این کار معتبرترین راه مطالعه و بررسی دقیق دفترچه کنکور همان سال یا سال قبل است. زیرا قبل از کنکور دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای دانلود در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمی شود. با مطالعه و بررسی دقیق شهرها و دانشگاه هایی که رشته دندان پزشکی را دارند می توانید اهداف خود را ترسیم کنید و با هدف درس بخوانید.

 

 

همچنین با در نظر گرفتن درصدهای لازم برای قبولی رشته دندان پزشکی با امید و انگیزه به تلاش خود ادامه دهید. زیرا با هدف درس خواندن باعث پیشرفت خواهد شد. اینکه حتماً برای خود هدف گذاری کنید دلیل دیگر آن اینکه قبولی در رشته دندان پزشکی در دانشگاه سراسری در شهرهای بزرگی چون تهران به مراتب به دلیل درخواست های زیاد سخت تر از قبولی در همان رشته اما در شهرهای کوچک تر خواهد بود.

 

 

همچنین قبولی در دانشگاه سراسری و در دوره روزانه از قبولی در دانشگاه آزاد اسلامی دشوارتر است. پس بهتر است از درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی آگاهی داشته باشید. اما دلیل اینکه این مطالب عنوان می گردد این است که ابتدا هدف خود را مشخص کنید. و بعد به سراغ این بروید که درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی در کنکور کدام است.

درصد های لازم برای قبولی در رشته دندانپزشکی

زیرگروه خود را بشناسید رشته تجربی

 

همه ی رشته ها از زیرگروه های مختلفی تشکیل می شوند که رشته ی تجربی نیز مشمول این امر می گردد. بهتر است اول زیرگروه خود را بشناسید. و سپس به درصدهای لازم برای قبولی رشته دندان پزشکی بروید.
زیرگروه یک: پزشکی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی و رشته های زیرگروه پزشکی.
زیرگروه دو: رشته داروسازی و شیمی.
زیرگروه سه: رشته های زمین شناسی.
زیرگروه چهار: رشته های مدیریت، حسابداری و حقوق.
زیرگروه پنج: رشته های مهندسی کشاورزی.

همان طور که در گروه بندی زیرگروه ها دیده اید رشته دندان پزشکی همانند پزشکی و سایر رشته های پزشکی در زیرگروه یک قرار دارد. حال باید دید که درصدهای لازم رشته دندانپزشکی کدام است. برای این امر نیاز است ضرایب مختلف درس ها را بدانید زیرا ضرایب تعیین‌ کننده اهمیت آن درس می باشد.


قبولی در رشته دندانپزشکی


شرایط قبولی در رشته دندانپزشکی

 

در خصوص درصدهای لازم برای رشته دندان پزشکی باید دانست که در بین درس های عمومی ادبیات فارسی و در بین درس های تخصصی زیست شناسی با داشتن ضریب ۴ از اهمیت بالاتری برخوردار می باشند. یعنی درصد این دو درس باید بیشتر باشد. زیرا این دو درس درصدهای لازم دندانپزشکی را تأمین می کنند.

 

همچنین دو درس معارف اسلامی در عمومی و شیمی در تخصصی با داشتن ضریب ۳ در رتبه دوم از نظر اهمیت قرار می گیرند. دروس عربی و زبان در درس های عمومی و ریاضی و فیزیک در تخصصی ضریب ۲ را داشته. و از اهمیت کمتری نسبت به دو گروه قبل دارند. درس زمین شناسی در این زیرگروه جایگاهی نداشته و ضریب صفر را دارد.

 

اما با توجه به اینکه در نمره کل و تراز تأثیرگذار است. نمی توان از آن گذشت. با این حال تأثیری در درصدهای لازم برای قبولی رشته دندان پزشکی ندارد. با دانستن این مطالب و در نظر گرفتن درصدهای لازم می توانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. و این با هدف درس خواندن باعث پیشرفت می گردد. با بررسی کارنامه داوطلبان تجربی کسانی که درس های تخصصی زیست شناسی و شیمی را بین ۶۰ تا ۸۰ درصد زده بودند. و در دروس عمومی ادبیات فارسی و معارف اسلامی نیز این درصدها را حفظ کردند شانس بالاتری در قبولی در دانشگاه های سراسری و نوبت روزانه داشته اند.

ارتباط با تیم مشاوره حرف آخر

شما دانش آموزان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از رشته های تجربی و شرایط قبولی در هر کدامیک از زیر شاخه های آن با واحد مشاوران ارشد حرف آخر بصورت رایگان با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ – ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ در ارتباط باشید تا همکاران ما شما عزیزان را در خصوص نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای رسیدن به دانشگاه و رشته مورد نظر راهنمایی کنند.

 


 

مقالات پر بازدید سایت 

نکات مهم در خلاصه نویسی مطالب درسی چیست؟

تاثیر معدل در کنکور به چه شکلی می باشد؟

اطلاعات کامل در مورد دانشگاه شهید بهشتی و شرایط قبولی در آن

برنامه ریزی زتبه های برتر کنکور در عید به چه صورتی می باشد؟

برای اینکه بتوانیم روند مطالعه را سریع کنیم به چه تکنیک هایی باید توجه کنیم؟

آموزش درست درس شیمی برای کسب درصد های بالا در این درس

درس زیست شناسی را برای کنکور چگونه مطالعه کنیم؟

برترین روش مطالعه در درس دین و زندگی چیست؟

شیمی حرف آخر

 

شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر


 • بودجه بندی زیست

  بودجه بندی زیست کنکور
 • زیست شعبانی

  زیست استاد رضا شعبانی
 • معرفی رشته پزشکی

  اطلاعات جامع رشته پزشکی
 • بودجه بندی فیزیک

  بودجه بندی فیزیک کنکور
 • بودجه بندی ریاضی

  بودجه بندی ریاضی کنکور
 • ادبیات منتظری

  ادبیات محسن منتظری
 • بودجه بندی شیمی

  بودجه بندی شیمی نظام جدید کنکور
 • بودجه بندی عربی

  بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید