سبد خرید 0

بودجه بندی زبان انگلیسی در کنکور ۱۴۰۱

بودجه بندی زبان انگلیسی یکی از مهمترین نکاتی می باشد که دانش آموزان هنگامی که می خواهند این درس را مطالعه کنند باید بدانند زیرا دانستن بودجه بندی زبان انگلیسی باعث می شود که روند مطالعه شما به بهترین شکل اتفاق بیوفتد زیرا مباحث مهم و پر تست را می دانید و طبق آن برای خود برنامه ریزی می کنید تا در ابتدا بر مباحثی تسلط پیدا کنید که داراری تست بیشتری باشد و بتوانید در کنکور امتیاز بیشتری را کسب کنید.در این مقاله از موسسه حرف آخر به بررسی کامل بودجه بندی می پردازیم.

در این مقاله بصورت کامل به بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور می پردازیم و همینطور مباحث تست خیز را بصورت کامل برای شما عزیزان معرفی می کنید. زبان انگلیسی یکی از درس های عمومی که در تمامی رشته ها از اهمیت یکسان برخوردار است، زبان انگلیسی است. به همین دلیل است که در کنکور بودجه بندی انجام می شود.

بسیاری از افراد کنکوری به دلیل اطلاعات و مهارت هایی که در حوزه زبان دارند، اهمیتی برای این بخش از کنکور قائل نمی شوند. زیرا فکر می کنند که از اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار هستند. در صورتی که زبان انگلیسی در کنکور، کاملا با اطلاعاتی که شما به صورت مهارت در مکالمه، یادگیری معنی کلمات و … دارید، متفاوت است. به طور کلی برای اینکه بتوانید درصد بیشتری از سوالات این بخش را در کنکور به صورت درست جواب دهید، بهتر است با بودجه بندی زبان انگلیسی در کنکور، به طور کامل آشنا شوید. به همین منظور در ادامه شما را با بودجه بندی زبان کنکور، آشنا خواهیم نمود.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور 1401
بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ۱۴۰۱

جهت دریافت تخفیفات

۱۰ تا ۵۰ درصدی حرف آخر

همین حالا اقدام کنید.

اهمیت دانستن بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

به طور کلی بودجه بندی زبان انگلیسی در کنکور به معنای تعداد سوالاتی است که در رابطه با درس مربوطه، در کنکور مطرح می شود. در رابطه با این درس نیز بودجه ای مشخص در آزمون کنکور در نظر گرفته شده است. که نشان دهنده تعداد سوالات مطرح شده در آزمون و همچنین ویژگی هر سوال است. به طور مثال در رابطه با حوزه تخصصی زبان انگلیسی تعدادی سوال در رابطه با گرامر، تعدادی در رابطه با درک مطلب، واژگان و همچنین کلوز تست طراحی شده است. که در بودجه بندی ، تعداد دقیق این سوالات مشخص می شود. در این صورت فرد می تواند با آگاهی بیشتری نسبت به سوالات، به یادگیری مطالب انگلیسی بپردازد.

همچنین در بودجه بندی زبان انگلیسی مشخص می شود که درس های زبان مرتبط با کدام پایه های تحصیلی در کنکور مدنظر قرار می گیرند. از طرفی با توجه به میزان زمان مورد نیاز برای جواب دادن به هر کدام از سوالات زبان انگلیسی، یک زمان مشخص برای جواب دادن به تمامی سوالات در نظر گرفته می شود. به طور مثال حداکثر زمان تعیین شده برای جواب دادن به سوالات زبان در بودجه بندی ۲۰ دقیقه در نظر گرفته می شود. این زمان با توجه به مدت زمانی که داوطلبان (قوی و ضعیف به طور میانگین) برای جواب دادن به سوالات نیاز دارند، تعیین می شود.

بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید
مباحث تست خیز بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید

مباحث تست خیز زبان انگلیسی در کنکور نظام جدید

در آخرین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ، مشخص شده است که زبان انگلیسی پایه های تحصیلی ۱۰، ۱۱ و ۱۲ در بودجه بندی کنکور قرار دارند و داوطلبان کنکور باید به سوالات مرتبط با این پایه های تحصیلی جواب دهند. همچنین تعداد سوالات زبان انگلیسی مطرح شده در کنکور دقیقا ۲۵ سوال می باشد. که داوطلبان برای هر سوال حدود ۱ دقیقه و ۲۵ ثانیه زمان دارند. به همین دلیل حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به سوالات زبان انگلیسی، ۳۰ دقیقه است. از طرفی در رشته هایی که درس زبان انگلیسی به عنوان یک درس عمومی در نظر گرفته می شود. ضریب سوالات انگلیسی در کنکور ۲ می باشد.

همچنین در بودجه بندی زبان انگلیسی مشخص می شود که سوالات چند تا چند مرتبط با زبان می باشند. در بودجه بندی جدید سوالات ۷۶ تا ۱۰۰ کنکور، مرتبط با زبان انگلیسی می باشند. سوالات مرتبط با زبان انگلیسی در کنکور به چهار بخش کلی واژگان، درک مطلب، کلوز تست و گرامر دسته بندی می شوند.

یکی از مهم ترین بخش های زبان در کنکور بخش واژگان زبان انگلیسی است. که با توجه به بودجه بندی جدید ۸ سوال از ۲۵ سوال زبان را به خود اختصاص می دهد. به همین دلیل است که داوطلبان با جواب دهی درست به این ۸ سوال می توانند تراز ۳۲ درصدی کسب نمایند. که این تراز ۳۲ درصدی نقش بسیار مهمی در افزایش تراز کلی فرد در کنکور خواهد داشت.

بخش درک مطلب زبان انگلیسی نیز، از جمله مباحث مهم زبان در کنکور می باشد. که ۸ سوال از ۲۵ سوال را در بر می گیرد. بنابراین این بخش نیز مانند بخش واژگان تراز ۳۲ درصدی را به خود اختصاص می دهد.

از دیگر بخش های زبان می توان به بخش کلوز تست اشاره نمود. که معمولا ۵ سوال از کنکور در رابطه با آن مطرح می شود. سوالات این بخش به گونه ای است که داوطلبان باید جای خالی را با گزینه درست پر کنند. در این صورت به راحتی تراز ۲۰ درصدی را کسب خواهند کرد. آخرین بخش زبان انگلیسی بخش گرامر است که ۴ سوال و ترازی ۱۶ درصدی در کنکور دارد.در پکیج زبان انگلیسی استاد محمودی بصورت کامل به تمامی مباحثی که در بالا اشاره شده است تدریس و تمامی نکات طلایی آنها برای شما عزیزان آورده شده است.

بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی کنکور ۱۴۰۱

گرامر لغات دهم یازدهم و دوازدهم حرف آخر
گرامر لغات دهم,یازدهم و دوادزهم حرف آخر

گرامر و لغات دهم یازدهم دوازدهم حرف آخر با تدریس استاد محمودی یکی از مهمترین پکیج ها در درس زبان انگلیسی می باشد. بسیاری از دانس آموزان در کنکور در درس زبان درصدی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد را کسب می کنند

درک مطلب زبان انگلیسی حرف آخر
درک مطلب زبان انگلیسی حرف آخر

درک مطلب زبان انگلیسی نظام جدید حرف آخر یکی دیگر از پکیج های مجموعه حرف آخر می باشد مدرسه پکیج استاد مجتبی محمودی میباشد استاد محمودی در این پکیج با استفاده از تصویر سازی و انیمیشن سازی تمامی مباحث را تدریس کرده اند.

زبان انگلیسی 6040 حرف آخر
زبان انگلیسی ۶۰۴۰ حرف آخر

زبان ۶۰۴۰ نظام جدید حرف آخر یکی از مهم ترین پکیج هایی باشد که در دروس عمومی دانش‌آموزان باید به آن مراجعه کنند و با مطالعه این کشور می‌تواند درس زبان درصد قابل توجهی را در کنکور کسب کند.

صفحه اینستاگرام حرف آخر
اینستاگرام موسسه حرف آخر
تلگرام حرف آخر
کانال تلگرام موسسه حرف آخر

ارتباط با مشاوران ارشد حرف آخر

شما دانش آموزان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از رشته های تجربی و شرایط قبولی در هر کدامیک از زیر شاخه های آن با واحد مشاوران ارشد حرف آخر بصورت رایگان با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۱ – ۰۲۱۶۶۱۷۵۸۷۵ در ارتباط باشید تا همکاران ما شما عزیزان را در خصوص نحوه مطالعه و برنامه ریزی برای رسیدن به دانشگاه و رشته مورد نظر راهنمایی کنند.

شماره تلفن دفتر مرکزی حرف آخر
تلفن حرف آخر